Fantasy

Kromě psaní naučných knížek se věnuji také psaní fantasy. Mé povídky byly uveřejněny v antologiích a časopisech, některé získaly žánrová ocenění.

Přístav

S touto povídkou jsem se účastnila soutěže O nejlepší fantasy 2003 a získala jsem za ni titul Lady fantasy. Byla uveřejněna ve sborníku O nejlepší fantasy 1993/2003, později také v časopise Pevnost 06/2007.

Obojek

S povídkou jsem se účastnila soutěže Cena Karla Čapka v kategorii dlouhá povídka, již jsem vyhrála. Získala jsem za ni také ocenění Encouragement Award z Euroconu v Kyjevě a cenu Aeronautilus 2006. Uveřejněna byla v soutěžním sborníku Mlok 2005, později také v prestižní antologii Klenoty české fantasy, nakl. Argo, 2014.
více informací

Monolit

Povídka přesáhla rozsah povolený pro kategorii dlouhá povídka, a proto se účastnila Ceny Karla Čapka v kategorii novela/román, kde získala 2. místo. Uveřejněna byla v knize 2 x čaroděj v akci, nakl. Wolf Publishing, 2005.

Zvuky noci

Orientální intrika byla uveřejněna v časopise Pevnost 05/2006.

Kanál mistra Leonarda

Historická fantasy vznikla pro antologii Memento mori, nakl. Triton, 2009.

Nejstatečnější muž světa

Nepohádková pohádka byla uveřejněna v antologii Legendy: Draci, nakl. Straky na vrbě, 2010.
více informací

Už je to let

Povídka byla napsána pro sborník prací ze světa Kladiva na čaroděje s názvem O krok před peklem, nakl. Epocha, 2018.
více informací

O mně

Spisovatelka Jana Jůzlová

Narodila jsem se v roce 1974 v Liberci, kde jsem trvale žila až do maturity na Gymnáziu Jeronýmova. Poté jsem vystudovala jednooborovou historii na FF UK se zaměřením na obecné a komparativní dějiny.

Od roku 1999 jsem pracovala jako hlavní redaktorka všeobecné encyklopedie Universum, později jsem byla nakladatelskou redaktorkou v Euromedia Group, kde jsem připravovala naučné publikace, především rozsáhlé projekty (Dějiny českých zemí, 2011, Osobnosti českých dějin, 2013).

Kompletní životopis